پژو 405

پژو 405 یکی از خودرهای موفق در بازار خرید و فروش خودرو ایران می باشد که خریداران این خودرو در ایران همچنان رو به افزایش می باشد. در این مقاله می خواهیم به تاریخچه و دلایل موفقیعت این خودرو در ایران بپردازیم.

خودرو پژو 405 از سال 1369 مونتاژ و توليد انواع اتومبيل سواري پژو (از جمله پژو 405 جي ال ، پژو 405 جي ال ايکس 1580 و 2000 سي سي و پژو 405 جي ال ايکس اتوماتيک 2000 سي سي) در خطوط توليد سواري سازي به انجام رسيده است.
ساخت داخلي قطعات اين محصول از سال 1373 در دستور کار شرکت ساپکو قرار گرفت. تا پايان سال 1377 کل اقلام حذف شده از مجموعه قطعات وارداتي که حاصل تلاش صنعتگران ايراني مي باشد و معادل 77% بوده و با درنظر گرفتن اقلامي که جهت حذف از مجموعه قطعات وارداتي به پژو فرانسه اعلام شده است ، ميزان ساخت قطعات داخل اين خودرو به 89% بالغ خواهد گرديد.
بررسي هاي به عمل آمده حاکي از اين بود که از ميان قطعات مورد استفاده در توليد پژو 405 مي بايست 35 قطعه به کلي تغيير مي يافت و علاوه بر آن 84 قطعه کاملا جديد شامل 17 قطعه مربوط به بدنه و 67 قطعه تزييناتي ، طراحي و ساخته مي شد و اين مبناي فعاليت فشرده طراحان و مهندسين مرکز تحقيقات ايران خودرو قرار گرفت.
کليه محاسبات و اقدامات اجرايي اين پروژه در مرکز تحقيقات ايران خودرو انجام شده و خودروي پژو 405 تشريفاتي (ليموزين) به عنوان اولين دستاورد اين مرکز تحقيقاتي محقق شد.
اعمال دقت و ظرافت در ساخت اين خودرو تا بدان حد بود که موجب شگفتي کارشناسان بين المللي خودرو گرديده و با اختصاص جايگاهي در موزه پژوي فرانسه به خودروي تشريفاتي ساخت ايران ، توانمندي صنعتگران ايراني به قضاوت جهانيان گذاشته شد. اين خبر در جرايد و محافل خارجي انعکاس وسيعي داشته و يکي از مجلات فرانسوي زبان از موفقيت ايران با تعبير "وقتي پژو مرسدس بنز را مات مي کند" ياد کرده است.

 و اما دلایل موفق پژو 405 ايران  که یکی از بهترين اتومبيل توليدي در خاور ميانه شناخته شده است.

يکي از موفق ترين اتومبيلهاي کلاس متوسط پژو که در سال 1988 توسط بسياري از مجلات معتبر اتومبيل به عنوان اتومبيل سال انتخاب گشت ، اتومبيل پژو 405 مي باشد.
طراحي جالب و آئروديناميک ، شاسي خنثي ، ديناميک خوب در رابطه با موتورهاي ارائه شده در هر کلاس و تجهيزاتي مانند فن بخاري يا کولر ، شيشه هاي بزرگ و از ميان برداشتن نقاط کور براي سرنشينان ، شيشه شوي و آب پاش شيشه ادغام در برف پاک کنها ، سيستم فنربندي عقب خوابيده و در زير اتاق قرار گرفته و از اين نقطه نظر فضاي صندوق عقب به حداکثر فضاي مفيد تبديل گشته است ، به خصوص دستيابي به لاستيک يدک به وسيله پيچي که در عقب صندوق قرار گرفته است سبب مي شود در صورتي که صندوق عقب مملو از وسايل سفر باشد بتوان به راحتي لاستيک يدک را از زير اتومبيل به کار گرفت و لاستيک معيوب را که حتما کثيف هم هست بدون ورود به صندوق عقب در زير صندوق جاي داد.
انواع مدلهاي پژو 405 که علاوه بر فرانسه در انگلستان نيز ساخته مي شود فقط به صورت سدان 4 در و استيشن بوده و موتور به صورت عرضي در امتداد پلسها نصب گشته است. در سالهاي گذشته پژو با موتور 1.4 ليتري نيز توليد مي گشت ولي به دليل محدوديتهاي کنترل گازهاي خروجي از اگزوز اين موتور از روي اتاق 405 حذف گرديد. سال 1995 پژو با موتورهاي تکنولوژي بالا و راندمان خوب به بازار عرضه مي شد ، از جمله موتور 1.8 ليتري با قدرت 101 اسب بخار و تورک 153 نيوتن متر ، موتور دو ليتري با 121 قوه اسب و تورک 176 نيوتن متر که همگي مدلهاي نامبرده به صورت 2 سوپاپ براي هر سيلندر مي باشد. در رديفهاي بالاتر موتورهاي چهار سوپاپ 2 ليتري با 2 ميل سوپاپ بالايي با 150 اسب قدرت و 183 نيوتن متر و همچنين موتورهاي اخير با کمک سيستم توربو MI16 قدرت خود را به 196 اسب بخار و 196 نيوتن متر و رينگهاي 16 اينچي و لاستيکهاي 205 خود که T16 ناميده مي شود ، مي تواند شتاب صفر تا صد خود را به 7 ثانيه برساند و حداکثر سرعت 230 کيلومتر را به دست آورد. پژو 405 همچنان با موتور ديزل 1905 سي سي نيز عرضه شده که مدل معمولي با قدرت 68 اسب بخار و مدل توربو با 90 اسب بخار اتومبيل بسيار کم مصرفي مي باشند.
پژو 405 در سه  مدلSLX, GL و GLX به بازار عرضه شده و يکي از بهترين اتومبيلهاي مونتاژ شده در ايران مي باشد. فضاي مناسب در کلاس خود و فاصله زياد دو اکسل جلو و عقب و فاصله زياد استقرار چرخهاي جلو و عقب از هم سبب گشته که يک اتومبيل مناسب و راحت را براي مسافرتهاي طولاني و همچنين آرامش و اطمينان را براي سرنشينان به ارمغان آورد. داشبورد پژو 405 ايران مجهز به صفحه نمايشگر ، در کوتاه ترين زمان اطلاعات لازم در زمينه نحوه عملکرد بخشهاي مختلف اتومبيل از طريق علائم کنترلي لامپها و درجات در اختيار راننده قرار داده ، اگرچه نياز به عقربه هاي دورسنج براي موتور کم سر و صداي آن به شدت احساس مي گردد.
بدنه پژو 405 ايران در عين زيبايي و جاداري با طرح آئروديناميک و با ضريب 31% در برابر جريان هوا مقاومت ناچيزي داشته و عليرغم قدرت خوب خود مصرف آن در شهر حدود 10 ليتر در يکصد کيلومتر مسافت مي باشد و در اتوبان با سرعت ثابت 90 کيلومتر در ساعت 5.6 ليتر و در سرعت 120 کيلومتر بر ساعت فقط 7.1 ليتر مي باشد که با باک بزرگ 70 ليتري خود سبب مي شود که فاصله زيادي را با هر باک بنزين پر طي نمايد. ابعاد بيروني پژو 405 به صورت طول * عرض * ارتفاع برابر 4408 * 1715 * 1406 ميليمتر بوده ، اگرچه با طراحي خاص آن که آينه ها براي آئروديناميک بهتر از بدنه فاصله ميگيرند و سبب مي شود عرض 2000 ميليمتر را به ثبت برساند.
فاصله دو محور عقب و جلو از هم 2669 ميليمتر بوده که مانند تمامي مدلهاي پژو از حد متوسط کلاس خود فراتر مي باشد. اکسل پژو 405 مجهز به بازوهاي عرضي و فنرهاي مارپيچ مجهز به فنر لول و کمک فنر ضد چرخش به کمک فنرهاي دو جهته مي باشد. سيستم تعليق هر يک از چهار چرخ به صورت مستقل عمل کرده که سبب راحتي سرنشينان و چسبندگي بهتر در جاده و در مانورها مي گردد.
سيستم فرمان از نوع دنده شانه اي بوده که به صورت وضعيت بالا و پايين مي توان بر حسب قد راننده آن را تنظيم نمود. تعداد دور غربال فرمان 4.1 دور و شعاع گردش 5.5 متر است. توضيح آن که تعداد دور قفل در قفل در مدل GLX که مجهز به کمک هيدروليک است 3.1 دور مي باشد.
پژو 405 ايران داراي دو گاردان بوده و ديفرانسيل جلو مي باشد و از اين نقطه نظر تقسيم وزن 1020 کيلوگرمي خالص آن 605 کيلوگرم در جلو و 415 کيلوگرم بر روي اکسل عقب مي باشد که نسبت تقسيم 59.3% در جلو و 40.7% در عقب فراهم مي آورد. توضيح آنکه مدل جي ال ايکس پژو که وسايل آسايش بيشتري چون کولر ، فرمان هيدروليک ، قفل مرکزي ، شيشه هاي برقي براي سرنشينان جلو و شيشه رنگي را فراهم مي آورد ، وزني حدود 10 کيلوگرم سنگين تر از مدل GL دارد.
حداکثر سرعت پژوي 405 ايران 177 کيلومتر در ساعت بوده که اين اتومبيل مي تواند شتاب صفر تا يکصد کيلومتر را در زمان 12 ثانيه بپيمايد.
405 خودرویی دارای موتور قوی و مقاوم و طراحی استاندارد. پژو 405 وضعیت آیرودینامیکی عالی و فرمان پذیری مناسبی دارد و از ایمنی و امکانات رفاهی خوبی بهره می جوید دارای 110 اسب بخار قدرت و 1800 سی سی ظرفیت موتور است. داشبوردی با طراحی آرامش بخش که باعث زیبایی فضای داخلی خودرو می شود و جای بسیار عالی و بزرگ صندلی های جلو و عقب و همچنین صندوق عقب از دیگر مزیت های پزو 405 است.
این خودرو با نام پژو 405 جی ال آی نیز عرضه می شود که از آن امکاناتی نظیر شیشه های برقی، آینه های برقی، رنگ متالیک حذف شده است و با قیمتی پایین تر از 405 جی ال ایکس  به بازار خرید و فروش خودرو عرضه می شود.

بنابراین از نظر بازار فروش مدل GLX تک سوز به دلیل شناخته شده بودن و قیمت کمتر قطعات فنی اش بیشتر فروش می رود. بعد مدل SLX به دلیل زیباتر بودن ظاهری نسبت به دیگر مدل ها و کیفیت فنی مناسب به خصوص در موتور در مرتبه دوم فروش ما هست.و مدل دوگانه سوز به دلیل دید بد مردم نسبت به این خودرو و مشکلات فنی در رده سوم فروش ما در این خودرو قرار دارد.