کیفیت برلیانس در ایران

این روزها بیشتر از قبل شاهد خودروهای برلیانس چینی در خیابان های ایران می باشیم و سوالی که در ذهن مردم باقی مانده که آیا برلیانس های چینی کیفیت مطلوب را دارند یا نه ؟ و نکات قوت و ضعف این خودروها چیست ؟در ادامه می خواهیم به وضعیت این خودروها در بازار خرید و فروش خودرو ایران بپردازیم.

با توجه به این که  شاهد محصولات برلیانس  چینی در بازار ایران هستیم ، این خودرو ها برای سازنده کمپانی چینی برلیانس می باشد که توانست در کشور چین جزو بهترین ها باشد. لذا کمپانی پارس خودرو تصمیم به وارد کردن این خودرو ها به ایران گرفت و برای آن دسته از خودروهایی که از این شرکت وارد کرده نظیر H330و H320 ،امکان فروش اقساطی برلیانس  H330 و  برلیانس H320 را نیز فراهم کرده است تا مردم بتوانند به راحتی این خودرو ها را تهیه کنند و از امکانات آن ها بهره ببرند .

مسئولان  شرکت پارس خودرو اعلام کرده اند که بر روی این خودروها تست سنجش کیفیت و دوام خودرو در حالت های استاتیک و دینامیک صورت گرفته است و برای انجام این تست ها خودرو را در چهار مسیر مختلف با شرایط آب و هوای مختلف و کیفیت های متقاوت جاده ای و در کمتر از دو ماه حدود 30 هزار کیلومتر بررسی می کنند و پس از انجام این آزمایش ها نتایج به سازمان کیفی انتقال پیدا می کند و پس از مدتی اجازه مونتاژ این خودروها صادر می گردد و امکان مونتاژ آن به این شرکت داده می شود و پس از چندی شما می توانید این خودرو ها را از طریق فروش اقساطی برلیانس تهیه کنید. در نمونه هایی از این خودرو ها که در جهت تست از آن ها بهره برده می شد امکان این وجود داشت که لحظه به لحظه اطلاعات ECU از طریق یک دستگاه رکوردر ثبت شود تا در صورتی که کوچکترین اشکالی در هر بخش ایجاد شد، بتوان نوع مشکل و علت بروز آن را تشخیص داد و پس از این که در هر ۴ آزمایش ارائه شده این خودرو ها تست شدند، به این خودروها امتیاز داده می شود که بر اساس این امتیاز ها،اجازه ورود و مونتاژ این خودروها صادر می گردد و در پایان این آزمایش ها این دو خودروی کمپانی برلیانس توانستند امتیاز لازم را کسب کنند و وارد بازار ایران شوند و حتی ما شاهد فروش اقساطی پررونق این محصول باشیم که همین نشان دهنده ی کیفیت این خودرو ها می باشد و بیانگر این موضوع است که اگرچه چینی می باشند اما بی کیفیت نیستند و حتی کیفیت آن ها به گونه است که به علت استهلاک کم و مصرف کم از این خودروها به عنوان تاکسی در شهرهای چین بهره می گیرند.

نقاط قوتی که از این خودروی کوچک ارائه می شود کم نیست و همین موارد سبب می شوند که شما را به خرید این خودرو سوق بدهد و حتی شما را به مراجعه به شرکت های شرایط فروش اقساطی برلیانس H320 تشویق کند. در این مقاله به بررسی نقاط قوت برلیانس H320  می پردازیم تا به شما برای یک خرید خوب کمک کنیم.

برلیانس با وجود داشتن کلاس بادی هاچ بک نسبت به خودرو های رقیب خود دارای فضای بیشتری در کابین خودرو می باشد و به هیچ عنوان به مانند دیگر خودرو ها در فضای عقبی آن از کمبود جا رنج نمی برید. این خودرو در رده قیمتی ۵۰ میلیون تومان عملکرد مناسبی را ارائه داده است و دارای امکانات خوبی می باشد هم چنین برا علاقه مندان به آن شرایط فروش اقساطی برلیانس H320 برای شما فراهم شده است.  رینگ ۱۵ اینچی آلومینیومی،شیشه‌های بالابر برقی،تنظیم ارتفاع نور چراغ جلو و باز شدن خودکار قفل درب‌ها هنگام تصادف از نمونه این امکانات می باشد البته مدل اتومات این خودرو از امکانات بیشتری نظیر تهویه مطبوع خودکار،سانروف،سنسور دنده عقب،بسته شدن پنجره‌ها با ریموت،قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۸ جهت،آینه های جانبی برقی،چراغ مه شکن جلو،سیستم ورود بدون کلید و دکمه استارت،روکش چرمی غربیلک فرمان و دکمه تنظیم صدا بهره می برد که برای خودرویی در این رده قیمتی مناسب می باشد. این خودروی دارای هندلینگ و فرمان پذیری بسیار خوبی می باشد و به علت طراحی نزدیک به خودروی پژو ۲۰۶ دوست داران و علاقه مندان زیادی را پیدا کرده است. هم چنین طراحی این خودرو به خودرو های کمپانی بی ام و بسیار شباهت دارد که این مورد سبب شده است زیبایی های بی نظیری را در این خودرو شاهد باشیم.خودروی برلیانس H320 از لحاظ ایمنی دارای سیستم امنیتی ایموبیلایزر می باشد و دارای ۲ کیسه هوا است . در خصوص سیستم های ترمز و پایداری باید گفت که چرخ های جلو دیسکی خنک شونده و چرخ های عقب کاسه ای می باشد ( در مدل دستی) و در مدل اتوماتیک هردو ترمز دیسکی هستند و این خودرو را از لحاظ ایمنی در سطح متوسط قرار می دهند.

خودروی برلیانس H330 در رنج قیمتی خود دارای امکانت خوبی می باشد که همین امکانات سبب شده است که بسیاری از افراد برای داشتن این خودرو تلاش کنند و به عنوان یک خودروی اتوماتیک با قیمت مناسب حتی از طریق شرکت های فروش اقساطی برلیانس H330 وارد عمل شوند این خودرو یک سدان شهری بوده که تولید کمپانی برلیانس چین می باشد. برای طراحی این خودرو،این شرکت از کمک های شرکت بی ام و بهره برده است و به همین دلیل طراحی های این شرکت خودرو سازی به خودرو های بی ام و شباهت دارد و از آن ها الهام گرفته است. این خودرو دارای موتور ۴ سیلندره و با ۱۶ سوپاپ بوده که حجم موتور برلیانس H330 برابر ۱۴۹۸ سی سی می باشد که یک موتور قابل قبول در این رنج قیمت می باشد و در هر ۵۸۰۰ دور قابلیت تولید ۱۰۳ اسب بخار قدرت را دارد که برای استفاده درون شهری کاملا مناسب است اما به طور کلی کمی ضعیف عمل کرده است و این مورد سبب شده است که بسیاری از افراد برای بهره گیری این خودرو در بیرون شهر دچار شک و تردید می شوند. این خودرو مصرف سوخت اقتصادی و به صرفه ای را داراست که بنابر اعلام شرکت ارائه دهنده این خودرو مصرف سوخت در مدل دستی آن ۶.۴ لیتر می باشد ولی در مدل اتوماتیک آن دارای مصرف ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

شما می توانید با خودروی برلیانس H330 سرعتی به اندازه ۱۷۵ کیلومتر بر ساعت را بدون هیچ مشکلی تجربه کنید و از آن لذت ببرید. این خودرو امکانات رفاهی و آپشن های مورد قبول زیادی را دارا می باشد که از نمونه این آپشن ها در مدل گیربکس دستی آن می توان ترمز های جلو دیسکی و ترمز های عقب کاسه ای  از نوع ABS , EBD،کیسه هوا برای سرنشنان جلو ، تهویه مطبوع بصورت دستی، بالابر شیشه ها بصورت برقی ،تنظیم آینه ها جانبی بصورت دستی را نام برد که البته مدل دیگر این خودرو که با گیربکس اتوماتیک ارائه می شود دارای امکانات بیشتری نظیر ترمز های جلو عقب دیسکی از نوع ABS , EBD، کیسه هوا برای کلیه سرنشینان ،تهویه مطبوع اتواتیک ،سانروف،صندلی برقی راننده،سنسور پارک دنده عقب ،بسته شدن پنجره بوسیله ریموت،دکمه استارت،سیستم صورت حرفه ای با 6 بلند گو می باشد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت این خودروها نکات ضعف و نکات قوت خودش را دارد که نمی توان گفت خودروهای برلیانس در ایران موفق نبودن بلکه مشتریان خرید خودرو برلیانس رو به افزایش می باشد.