بی وای دی تانگ 2018

خودرو بی وای دی تانگ جدید فیس لیفت 2018 یکی از خودروهای قدرتمند می باشد که به زودی وارد بازار خرید و فروش خودرو چین خواهد شد.

به تازگی تصاویری از مدل جدید بی وای دی تانگ منتشر شده است. این خودروی یک کراس اوور هیبریدی بزرگ و قدرتمند با قدرت ۵۰۰ اسب بخار است. از تغییراتی که می توان در مدل جدید این خودرو مشاهده کرد باید به طراحی اسپرت آینه ها و نمای عقبی این خودرو اشاره کرد که دارای بخش های سیاه رنگ زیادی است که نمایی خشن و اسپرت به این خودرو بخشیده اند.
این خودرو از آوریل سال آینده وارد بازار کشور چین خواهد شد. همچنین تصاویر نه چندان با کیفت جدیدی از محوطه ی کارخانه ی بی وای دی در چین گرفته شده است که نشان می دهد که این خودروساز در حال کار بر روی یک شاسی بلند بزرگ و احتملا ۷ نفره نیز است که ابعادی بزرگ تر از تانگ دارد.

مدل تانگ جدید البته به احتمال زیاد تغییر فنی چندانی نکرده است و شاهد استفاده از همان قوای فنی پلاگین هیبریدی قبلی در این خودرو هستیم. در این خودرو از یک موتور بنزینی توربو با حجم ۲ لیتر و با قدرت ۲۰۵ اسب بخار در کنار دو موتور الکتریکی هر یک با قدرت ۱۵۰ اسب بخار استفاده شده است که مجموعا می توانند ۵۰۵ اسب بخار قدرت را راهی چرخ های این خودرو کنند.
عملکرد فنی و حرکتی این خودرو نیز در بین پلاگین هیبرید ها همچنان خیره کننده و قابل توجه است به طوری که تانگ می تواند در ۴.۹ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند. و حداکثر سرعت آن نیز ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است. البته بی وای دی گفته است که شتاب مدل جدید این خودرو را به ۴.۵ ثانیه کاهش خواهد داد.

نسخه ی معمولی و غیر هیبریدی این خودرو نیز دارای موتور ۲ لیتری توربو به قدرت ۲۰۵ اسب بخار است. مصرف سوخت مدل معمولی تانگ ۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر و مصرف مدل پلاگین هیبریدی آن ۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
در خصوص ابعاد این خودرو باید به طول، عرض و ارتفاع به ترتیب ۴۸۷۰، ۱۹۵۰ و ۱۷۲۵ میلیمتری اشاره کرد ضمن اینکه فاصله ی محوری نیز ۲۳۹۰ میلیمتر است. وزن خالص مدل معمولی این خودرو ۱۸۹۰ کیلوگرم و وزن مدل پلاگین هیبریدی ۲۳۹ کیلوگرم است که اختلاف ۵۰۰ کیلوگرمی را نشان می دهد. اما جالب است که در حالت فول اختلاف وزن این دو خودرو بیشتر نیز می شود به طوری که حداکثر وزن مجاز مدل معمولی ۲۴۱۵ کیلوگرم است و حداکثر وزن مدل پلاگین هیبریدی ۲۹۹۵ کیلوگرم است که اختلاف ۵۸۰ کیلویی را نشان می دهد.