کاهش تولید خودروهای داخلی در کشور

بر طبق اعلام وزارت صنعت معدن و تجارت، تولید خودروهای داخلی در باز خودرو ایران 46 درصد کاهش یافته است.

پلاک 11 ، به گزارش ایسنا ، براساس جدیدترین گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید انواع خودرو در کشور طی شهریور ماه امسال با کاهش ۴۶.۲ درصدی همراه بوده است. براساس این گزارش، تولید انواع خودرو در شهریور ماه امسال به ۵۶ هزار و ۹۴۹ دستگاه رسید؛ این در حالی است که در شهریور ماه گذشته ۱۰۵ هزار و ۹۰۴ دستگاه انواع خودرو در کارخانه‌های داخلی تولید شد.

در این مدت تولید انواع خودروی سواری نیز با کاهش ۴۶.۴ درصدی همراه بوده است و از ۹۸ هزار و ۴۰۷ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته، به ۵۲ هزار و ۷۰۷ دستگاه خودرو رسید. تولید انواع ون نیز با رشد ۱۱۲۳.۵ درصدی همراه بوده و از ۱۷ دستگاه در شهریور ماه ۱۳۹۶ به ۲۰۸ دستگاه افزایش یافت.

شهریور ماه امسال تولید انواع وانت نیز ۴۶.۴ درصد کاهش یافته است و از ۵۹۶۱ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۳۱۹۳ دستگاه کاهش یافت. در این میان تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس با افزایش همراه شد و با رشد ۸۱.۸ درصدی از ۷۷ دستگاه در شهریور ماه ۱۳۹۶ به ۱۴۰ دستگاه افزایش یافت. تولید انواع اتوبوس نیز با کاهش ۶۱ درصدی همراه بود و از ۱۸۲ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۷۱ دستگاه رسید.

تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است و از ۱۲۶۰ دستگاه در شهریور ماه ۱۳۹۶ به ۶۳۰ دستگاه کاهش یافت. در ۶ ماهه نخست امسال، تولید انواع خودرو با کاهش ۱۵.۱ درصدی همراه بود و از ۶۸۶ هزار و ۶۸۷ دستگاه در شهریور ماه سال گذشته به ۵۸۲ هزار و ۷۴۷ دستگاه خودرو رسیده است.

قیمت فروش خودروهای داخلی و خارجی

آگهی های خرید و فروش خودرو سواری و سنگین

اطلاعات و مشخصات فنی خودروها

مجله خودرو